Majówka w Płocku i okolicach. Przekonaj się, co robić w długi weekend.

Majówka w Płocku i okolicach. Przekonaj się, co robić w długi weekend.

Majówka w Płocku i okolicach zapowiada się fascynująco. Część wydarzeń opisaliśmy już w poprzednim wpisie. Dzisiejszy poszerzymy również o to, co będzie się działo w najbliższych okolicach. Gdzie się wybrać? Co zobaczyć? Odpowiedzi na te inne pytania znajdziecie w tekście poniżej.

 

Majówka w Płocku – wydarzenia

Kwestia wydarzeń, zarówno muzycznych, jak i kulturalnych, została już omówiona. Zapraszamy do poprzedniego wpisu. W telegraficznym skrócie: osoby głodne kultury mogą wybrać się na Festiwal O!pla, który odbędzie się w Kinie za Rogiem w sobotę 24 kwietnia o godz. 14. Z kolei już 1. maja zostanie otwarty sezon na płockiej Patelni, a zagrają dla Was Defis! oraz Piękni i Młodzi. Warto również udać się na koncert Oddziału Zamkniętego, który odbędzie się w klubie Płock’69 w dniu 5. maja. Dzień później zapraszamy wszystkich na XII Płocką Noc Kabaretową do Amfiteatru.

 

Majówka w Płocku – gdzie warto się wybrać?

Jeżeli planujecie jednak wybrać się gdzieś z dziećmi, polecamy wybrać się do naszego ZOO. Pamiętajcie, że bilety możecie kupić online. Po co czekać w kolejkach? Przy okazji zwróćcie na fakt, że ogród płocki ogród zoologiczny już 27. maja organizuje arcyciekawy Dzień Dziecka!

 

Tkalnia zagadek

A może chcecie ten czas spędzić mniej szablonowo? Kto z Was jeszcze nie był w naszej Tkalni Zagadek, ten ma okazje nadrobić zaległości już w nachodzącym tygodniu. Pamiętajcie jednak, by zawczasu zarezerwować sobie termin. Warto wiedzieć, że Tkalnia Zagadek posiada atrakcyjne zniżki dla par. Dowiesz się więcej na ich oficjalnie stronie internetowej: http://tkalniazagadek.pl/pokoje-zagadek/plock

 

Browar Tumski

Tuż przy samym rynku znajduje się miejsce, które serwuje jedne z najlepszych piw nie tylko w Płocku, ale i okolicach. Browar Tumski zagwarantuje Wam, że majowy wypad ze znajomymi będzie smaczny. Jak zapewne wiecie, podają tu wyśmienite piwa, a także grzechu warte przekąski do niego. A co najważniejsze – browar jest tu warzony z pasją i na miejscu!

ENBO Bowling

A może macie ochotę na piwo, a przy okazji nieco porzucać kulą? Takie rozrywki zapewni Wam wypad do Enbo Bowling. Przy okazji 28. kwietnia będziecie mogli przywitać tutaj Maj na imprezie, specjalnie zorganizowanej z tej okazji.

 

Majówka w okolicach

Jeżeli będziecie chcieli odetchnąć świeżym powietrzem z dala od miejskiego zgiełku, pamiętajcie, że w okolicach znajduje się Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy. Znajduje się tu całkiem sporo punktów widokowych, szlaków turystycznych i przyrodniczych, a także 25 jezior zapewniających ciszę oraz spokój.

 

Majówka w Płocku z pewnością nie będzie nudna. Zapewniają to zarówno wydarzenia organizowane z myślą, by hucznie przywitać coraz cieplejsze dni, a także stałe atrakcje Płocka, o których nie każdy zawsze pamięta. Jeżeli jeszcze nie byliście w którymkolwiek z opisanych miejsc, to macie okazje nadrobić zaległości. Pamiętajcie, że gdziekolwiek się nie wybierzecie – MPT – Mercury Was tam zawiezie i odwiezie do domu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *